Ya Vedud Celle Celalühü Anlamı

Dini Bilgiler 11 Aralık 2016

Yâ Vedud celle celalühü Alla c.c nin 99 isimlerinden bir tanesidir. Bu esma, alemlerde sevgi ve aşktan yana ne varsa onun kaynağı olarak bilinir.  Yâ Vedud celle celalühü sonsuz bir aşk olan, aşkla alemleri yaratan Allah c.c. demektir. Yâ Vedud celle celalühü esmasının ebced değeri, 20 lup, büyük ebced değeri 400’dür. Allah’ın El Vedud ismi şerifi son derece tesirli bir esmadır. El Vudud zikri pazartesi günleri yapılır ise, eşlerin birbirine olan sevgileri artar. Ayrıca eşlerin birbirine olan sevgisini artımak için, bir yiyecek üzerine 1000 kere Ya Vedud celle celalühü diye okunup her iki eşin yemesi gerekir.

ya_vedud_celle_celaluhu

Alemler Yâ Vedud celle celalühü  esmasının tecellisiyle ayakta durmaktadır. Tüm nesiller bu esmanın içindeki sevgiyle nasiplenerek devam eder. Yâ Vedud celle celalühü esması, aşka çekici, büyüleyici bir tecelliye sahiptir. Yâ Vedud celle celalühü esmasını çekenler, başta ruhaniler, melekler ve cinler olmak şartıyla bütün kalpler sevgiyle çekilip gelir. Bu çekilme o kadar büyüktür ki, insan hayretler içinde kalır. Yâ Vedud celle celalühü devam eden kadınlar sık sık aşık olur. Aile huzuru olmayanlar, sevgilerine karşılık alamayanlar, evlenemeyip de evde kalanlar Yâ Vedud celle celalühü esmasına devam ederler ise, kısa sürede Allah’ın izniyle hayırlı sonuç alırlar. Kaderin kısmetin açılması, aile saadeti,sevgi ve saygı görme, beğenilme istekleri için Yâ Vedud celle celalühü esması gibisi yoktur. Bu esmaya devam eden kişi, sevgiyle bakıp gülümsese kalpleri yerinden oynatır. Esmayı söyleyen kişiye adeta aşık olur, onsuz yapamaz, sevgisiyle yanıp tutuşur.

ya_vedud_celle_celaluhu_fazileti

Yâ Vedud celle celalühü semasına devam eden kişiler yavaş yavaş tüm insanlığa aşık olur.Bütün yaratılanı sevmeye başlar. Sevgi ve aşka dair ne varsa bu esmanın tecellisiyle ortaya çıkar. Yâ Vedud celle celalühü esmasına devam eden kişilerin yüzlerinde büyüleyici bir aşk sırrı ortaya çıkar. Onların yüzüne bakanlar büyülenip onlara aşık olurlar. Onları gördüklerinde üzüntüleri sevince dönüşür.  Evlenemeyen ya da sevdiğinden karşılık bulamayan kişiler, günde 400 defa 40 gün boyunca (toplamda 160.000 defa) bu esmayı okurlar ise, 6 ay geçmeden isteklerine kavuşurlar. Bu esmaya devam edeni Allah c.c de sever ve bütün alemlere sevdirir. Bu isme mazhar olanları sevgileri dilden dile, gönülden gönüle yayılır gider. Mevlana Hazretleri Vedud esmasına ismi-azam olarak mazhar olan kişilerden bir tanesidir. Bu nedenle yüzyıllar boyu hep baş tacı edilmiştir. Esmaya devam eden kişinin çevresi, ailesi vetabıdığı herkese, bu kişilerin sevgi ve saygısına mazhar olur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ya Vedud Celle Celalühü Anlamı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar