Kategori: Pratik Bilgiler

Mutfak Tezgahındaki Yanık İzlerini Yok Etmenin Pratik Yolları

Mutfak tezgahı evde en çok kullanılan ama en çok da ihmal edilen bölümlerden birisidir desem sanırım yanlış söylemiş olmam. Mutfak tezgahlarındaki en büyük sorun üzerinde oluşan yanık izleridir. Bu yanık izlerini çıkarmak her ne kadar zor gibi görünse de imkansız değildir.

PAYLAŞ TWEET
1 Haziran 2017
56

Kahvenin Taze Kalmasını Sağlayacak Pratik Bilgiler

Türk kahvesi bizim geleneksel içeceklerimizi ve ikramlarımız arasında yer alır. Türk kahvesini keyifle içmek için de en önemli olan Türk Kahvesinin taze olmasıdır. Sürekli olarak az miktarlarda taze kahveyi her zaman alamayız. Ama almış olduğumuz kahvenin uzun süre taze kalmasını sağlayabiliriz.

PAYLAŞ TWEET
18 Mayıs 2017
71

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

Şöyle bol köpüklü bir kahveyi kim sevmez ki? Hele bir de yoğun geçmiş bir günün üzerine. Ama bazı zamanlarda Türk Kahvesi tam da istenildiği gibi bol köpüklü ve lezzetli olmayabilir. Elbette bir de bol köpüklü kahve yapmanın bazı püf noktalarını uygulamak gerekir.

PAYLAŞ TWEET
2 Mayıs 2017
62

Koltukaltı Kararan Beyaz Kıyafetler İçin Muhteşem Çözüm

Beyza kıyafet giymek iyi güzel de en büyük sorun, beyaz kıyafetin, özellikle terden dolayı kol altı kısımlarının kararmıs. Bunun için ne denerseniz deneyin tam anlamıyla çözüm bulamayacağınzı düşünüyorsanız bir de bu makalemize gözatın derim. Bu gün size çok işinize yarayacak muhteşem ve bir o kadar da pratik bir çözüm sunacağım.

PAYLAŞ TWEET
24 Nisan 2017
78

Kurabiye Yapmanın Püf Noktaları

Her işin bir püf noktası vardır. Püf noktaları uyguladığınızda hem işiniz daha kolaylaşır hem de çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Özellikle hamur illerinde püf noktaları son derece gereklidir. En çok tercih edilen hamur işlerinden bir tanesi olan kurabiye için de olmazsa olmaz püf noktaları mevcut.

PAYLAŞ TWEET
9 Nisan 2017
88

Çamaşır Makinesine Aspirin Atarsanız Ne Olur?

Beyaz çamaşırlardaki en büyük sorun zamanla beyazların grileşmesidir. Beyazlar grileştiğinde tekrar eski haline getirmek için pek çok kadın denemedik yöntem bırakmıyor. Üstelik grileşen beyaz kıyafetler ve çamaşırlar her yıkamada daha da kötü bir gürünüm alır.

PAYLAŞ TWEET
11 Mart 2017
115

Limonu İkiye Kesip Karbonata Batırın! Lekelere Elveda Deyin!

Karbonat, alternatif sağlık açısından bulabileceğiniz en ekonomik materyaldir. Ekmeği, keki, pastayı kabartmak için kullanıldığı gibi, buzdolabındaki kokuyu, gidermek, tıkanmış lavaboları açmak, temizlik yaparken hijyen sağlamak, bazı sağlık sorunlarını yok etmek ve cilt bakımı amacıyla da kullanılabilir.

PAYLAŞ TWEET
15 Şubat 2017
98

Banyo Temizliğinde Kimyasallar Yerine Bu Muhteşem Doğal Tarifi Deneyin!

Kimyasal temizlik ürünleri hem sağlığımıza hem de doğaya ciddi zararlar veriyor. Bu sebeple de bilinçli ve duyarlı pek çok insan artık kimyasal içermeyen doğal temizlik ürünlerini tercih ediyor. Ama kadınlar da bazı alışkanlıkları da kolay kolay bırakmıyorlar.

PAYLAŞ TWEET
31 Ocak 2017
144

Havlularınızın Yumuşacık ve Hijyenik Olmasını Sağlamanın Doğal Yolu

Havlu yıkamak her daim sıkıntıdır. Çünkü gerek el havlusu, gerekse hamam havlusu olsun, yıkanırken dikkat edilmesi gereken ev tekstilleridir. Havluların hijyenik olması lazım. Diğer bir unsur da havluların yumuşak olmasıdır. Havluları yumuşatmak kolay;

PAYLAŞ TWEET
18 Ocak 2017
111

Laminant Parkede Oluşan Çizikleri Gidermenin Pratik Yolları

Evlerimizdeki dekorasyonda kullandığımız baş malzeme laminant parke. Gerçek anlamda estetik harikası olan laminant parkenin en büyük dezavantajı çabuk çiziliyor olması. Elbette hiç birimiz laminat parkenin üzerindeki bu çiziklere tahammül edemiyoruz

PAYLAŞ TWEET
10 Ocak 2017
132

Kış Mevsiminde Sıklıkla Yaşanan Sorunlara Kolay Çözümler

Kış mevsimi soğuk olmasının yanında, bazı problemleri de beraberinde getirir. Arabaların camları buzlanır, kapı kilitleri donar, kapının veya pencerenin altından soğuk hava gelir. ayakkabılar ıslanır ve sürekli etrafı kirletir.

PAYLAŞ TWEET
22 Aralık 2016
159

Mükemmel Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kek yapmak kolay bir iş mi sizce? Aslına bakarsanız kolay görünmesine karşın oldukça zor bir iş. O sebeple de herkes kek yapamaz. Bu şimdiye kadar böyleydi en azından. Size önereceğimiz çok önemli püf noktalarının ardından siz de mükemmel kek yapabileceksiniz.

PAYLAŞ TWEET
1 Aralık 2016
153

Tatile Çıkmadan Önce Buzdolabının İçine Demir Para Bırakın !

Bu gün sizlere son derece işinize yaracak harika bir püf noktası önermek istiyorum. Tatile çıkacaksınız ve buzdolabınızda bitiremediğiniz yiyecekler var. Ya da dondurucu bölümünde daha sonra tüketmek üzere sakladığınız dondurulmuş gıdalar bulunuyor.

PAYLAŞ TWEET
28 Kasım 2016
166

Muz Kabuğu Ve Mayonezle Neler Yapabailirsiniz ?

Muzu yeriz de kabuğunu başka işler için kullanmak aklımıza bile gelmez. Ama Evinizde çok kolay bir yöntem ile inanamayacağınız sonuçlar alabilirsiniz. Muz kabuğu deyip geçmemek lazım. Bir de mayonez var.

PAYLAŞ TWEET
2 Nisan 2016
192

Tül Perdeleri Beyazlatmanın Kolay Yolu

Evlerin gelinliği tüller. Yen alındıklarında her ne kadar güzel bir görünüme sahip olsalar da zamanla sararıp grileşmeye mahkum olurlar.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2016
222
Yeniler

Kuru Saçları Canlandıran Doğal Saç Bakım Maskesi

Saçlar kişilerin güzellik unsurlarından belkide en önemlisidir. Düzenli olarak saç bakımı yapmak saçlarınızın daha sağlıklı ve ışıl ışıl olmasın sağlar. Her saç tipi için farklı ve uygun bir saç bakımı uygulamak gerekir. Eğer yanlış saç bakımı uygularsanız saçlarınız güzelleşmek yerine daha kötü bir hal alabilir.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2018
26

Er Rafi Ya Rafi Esmasının Anlamı ve Zikretmenin Faydaları

Kurna-ı Kerim mucizelerle dolu bir kitaptır. Bu mucizelerden bir tanesi de Allah (c.c.)’in yüce isimleridir. bu gün sizlere Allah (c.c.)’in yüce isimlerinden birisi olan ER-RAFİ/ER RAFi esmasının anlamındab-n ve zikretmenin faziletlerinden bahsetmek istiyorum. yıldızınız düşükse, mutsuz ve defresifseniz, sürekli uyku ve esneme hali mevcutsa, aile ilişkilerinde dışlanıyor ve sevilmediğinizi düşünüyorsanız, evrenizdekilerin size karşı sevgi ve saygı beslemediğini düşünüyorsanız ER RAFİ/YA RAFİ esması ile yardım isteyin.

PAYLAŞ TWEET
11 Şubat 2018
36

Evde Teraryum Yapımı

Son dönemlerin en gözde dekorasyon malzemelerinden bir tanesi, teraryum. Evlerinde biraz doğa esintisi bulundurmak isteyen ya da doğa özlemi çeken herkes için mutlaka ve mutlaka edinilmesi gereken bir muhteşem bir görsel.

PAYLAŞ TWEET
6 Ekim 2017
122

Demir Açısından Zengin Et Kaynaklı Besinler

Demir elementi vücudumuzun olmazsa olmazı. Demir elementinin eksik olması başta kansızlık olmak üzere, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Demir elementini besinler yoluyla vücuda almak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
23 Temmuz 2017
59

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar zamanla çeşitli nedenlerden dolayı dökülüp seyrekleşir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için ille de güzellik salonlarına gidip pahalı işlemler yapmanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız pratik ve son derece etkili yöntemlerle dilediğiniz gibi kaşlarını gürleştirebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
16 Temmuz 2017
107