Kategori: Bilim ve Teknoloji

Wi-Fi Devri Bitiyor Li-Fi Devri Başlıyor? Nedir Bu Li-Fi?

Günümüz internet devri malum. Ve internet için kullanılan Wi-Fi ler hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu teknolojik cihazların başına yer alıyor. 2011 yılında Wi-fi den daha hızlı ve daha güçlü olduğu söylenilen Li-fi terimi ortaya atıldı.

PAYLAŞ TWEET
25 Nisan 2017
79

Akıllı Telefonda Yasaklı Sitelere Giriş Yolları

Akıllı telefondan yasaklı sitelere girmenin iki yolu ve bu iki yöntem de son derece kolay uygulanabilir yöntemler. Wifi ile DNS değiştirme, Zenmate yöntemi ile giriş, sayesinde dilediğiniz yasaklı siteye girebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
26 Ocak 2017
108

Akıllı Telefonlar Aklımızı Alıyor!

Hepimizin elinde düşük model ya da son model akıllı telefonlar var. Ve artık bırakın yetişkinleri çocukların dahi elinde oyuncak olmuş durumda akıllı telefonlar. Akıllı telefonlar kişiler için pek çok kolaylığı sağlıyor elbette. Ufak bir cep bilgisayarı vazifesi görüp

PAYLAŞ TWEET
27 Aralık 2016
125

İnstagram’da Canlı Yayın Dönemi Başlıyor! Herkes Herkesi Kaydedebilecek

Önce facebook ardından Periscope ve Twitter.. Şimdi de instagram.. Canlı Yayın dönemi artık sosyal medyadaki tüm platformlara sıçramış durumda. Hatırlarsanız daha önceki bir makalemde de Twitter’de canlı yayın dönemi hakkında sizleri bilgilendirmiştim.

PAYLAŞ TWEET
21 Aralık 2016
144

Twitter’de Canlı Yayın Dönemi Başlıyor Bilginiz Olsun!

Sosyal medya hepimizin kullandığı platformlar. Üstelik çoookkkk uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın ne yaptığını, nerelere gittiğini, ne yiyip içtiğini bile sosyal medya üzerinde takip eder olduk. sosyal medya denilince ilk akla gelenler, Facebook, Twitter ve İnstagram..

PAYLAŞ TWEET
15 Aralık 2016
159

Sosyal Medyada Like Sayınızı Artırmanın 7 Pratik Yolu

Sosyal medyayı kullanmayan neredeyse yok gibi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara gelen likeler de kişileri memnun ediyor. Hatta bazı kişiler takipçileri ve paylaşımlarına gelen likelerle övünüyor.

PAYLAŞ TWEET
7 Aralık 2016
144

Mobil Cihazların Çocuklar Üzerindeki 9 Olumsuz Etkisi

Teknoloji ilerledikçe mobil cihazlar çoğaldı akıllı telefonlar, tabletler, mini cep bilgisayarları derken pek çok teknolojik alet evimizin ve hatta yaşantımızın tam da merkezine geldi yerleşti. Bu cihazlar büyükler için vazgeçilmez olduğu kadar çocuklar için de vazgeçilmez unsuru haline geldi.

PAYLAŞ TWEET
8 Mart 2016
213

Çanakkale Gelibolu’da Çekilen Atlı Bulut Fotoğrafı Gerçek mi?

İki gündür sosyal medya ve özellikle de Facebook’da çok fazla miktarda paylaşılan ve şaşkınlık yaratan atlı bulut fotoğrafını, pek çok medya kuruluşu da gerçekmiş gibi servis ederek yayınladı.

PAYLAŞ TWEET
27 Şubat 2016
175

Astral Seyahat Hakkında Bilmediklerimiz

Astral seyahat, pek çoğumuzun duyduğu parapsikolojik olaylardan bir tanesi. Astral seyahat olan adlandırılan şey aslında, ruhun bedeni bir süreliğine terk ederek, düşünce hızıyla başka bir boyuta geçmesi olarak tanımlanıyor.

PAYLAŞ TWEET
26 Şubat 2016
197

Beşiktaş’ın Yeni Stadı Vodafone Arena’nın Hiç Bilinmeyen 7 Özelliği

Türkiye Futbol Ligi, Süper Lig’in 4 büyüklerinden bir tanesi olan Beşiktaş için yepyeni bir stadyum yapıldı. Vodafone Arena adı verilen stadyum artık bitme aşamasına geldi. Çok konuşulacak olan Vodafone Arena stadyumu, diğer stadyumlarla karşılaştırıldığında oldukça farklı özelliklere sahip.

PAYLAŞ TWEET
17 Şubat 2016
192

Teknoloji Dünyasının En Azılı 10 Hackeri

Teknoloji hayatımızın her anında yer alıyor. Elbette bu güzellik pek çok riski de beraberinde getiriyor. Bazı kişiler teknoloji ve interneti kötü amaçlı kullanıyor. Hackerlik sayesinde, istedikleri sisteme girip, hesabına para aktaran, web sayfalarını kapatan, telefon sistemlerini bedava kullanan, kredi kartı bilgilerini ele geçiren pek çok insan var.

PAYLAŞ TWEET
26 Ocak 2016
215

Chrome Tarayıcı İle İlgili Hiç Bilmediğiniz 11 Gizli Özellik

Tarayıcılar bizim internet üzerindeki en gerekli ve vazgeçilmez unsurlardan bir tanesi. Bu anlamda da en çok kullanılan tarayıcı Google Crome sanırım. Bir tarayıcıyı kullanırken bazı özellikleri bilmek işimizi son derece kolaylaştırıyor. elbetteki hepimiz bir tarayıcıyı en iyi şekilde kullanmak isteriz. Ama bunun için yapmak gereken bazı özellikleri öğrenmek.

PAYLAŞ TWEET
21 Ocak 2016
241

Yaşanacakları Önceden Bilen 5 Çizgi Film

Çizgi filmler hem küçüklerin hem de büyüklerin sevdiği türlerden bir tanesi. Ama bu gün sizlere bahsedeceğim çizgi filmler adeta geleceği gören cinsten. Durumun bir tesadüften mi yoksa başka gizemli bir olaydan mı olduğunu bilmiyorum Sanırım videoyu izleyen kişiler de benimle aynı fikirde olacaktır.

PAYLAŞ TWEET
27 Aralık 2015
575

Teknoloji İle Birlikte Yok Olan Meslekler

Teknolojik gelişmeler sonucunda dijital bir dünyaya adım attık ve hemen hemen her şeyimizi bu dijital dünyaya göre ayarlamaya başladık. Bu teknolojik gelişmeler hayatımızda pek çok kolaylığı da beraberinde getirdi. Ama madalyonun bir de görünmeyen bir yüzü var.

PAYLAŞ TWEET
30 Kasım 2015
256

Akıllı Telefon Kullanıcıları İçin Her Yerde Bedava İnternet

Akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden bir tanesi de internet kullanım özelliği olması. Ama telefonlarda internet kullanabilmek adına, ekstradan bir dünya ücret ödediğimiz de bir gerçek. Bunu bilen GSM şirketleri de internet pketi olan indirimli tarifler uyguluyor. Peki akıllı telefonunuzda kullandığınız internet ücretsiz olsaydı bunu nasıl karşılardınız ? Çok güzel olurdu değil mi ?

PAYLAŞ TWEET
6 Kasım 2015
238
Yeniler

Kuru Saçları Canlandıran Doğal Saç Bakım Maskesi

Saçlar kişilerin güzellik unsurlarından belkide en önemlisidir. Düzenli olarak saç bakımı yapmak saçlarınızın daha sağlıklı ve ışıl ışıl olmasın sağlar. Her saç tipi için farklı ve uygun bir saç bakımı uygulamak gerekir. Eğer yanlış saç bakımı uygularsanız saçlarınız güzelleşmek yerine daha kötü bir hal alabilir.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2018
26

Er Rafi Ya Rafi Esmasının Anlamı ve Zikretmenin Faydaları

Kurna-ı Kerim mucizelerle dolu bir kitaptır. Bu mucizelerden bir tanesi de Allah (c.c.)’in yüce isimleridir. bu gün sizlere Allah (c.c.)’in yüce isimlerinden birisi olan ER-RAFİ/ER RAFi esmasının anlamındab-n ve zikretmenin faziletlerinden bahsetmek istiyorum. yıldızınız düşükse, mutsuz ve defresifseniz, sürekli uyku ve esneme hali mevcutsa, aile ilişkilerinde dışlanıyor ve sevilmediğinizi düşünüyorsanız, evrenizdekilerin size karşı sevgi ve saygı beslemediğini düşünüyorsanız ER RAFİ/YA RAFİ esması ile yardım isteyin.

PAYLAŞ TWEET
11 Şubat 2018
36

Evde Teraryum Yapımı

Son dönemlerin en gözde dekorasyon malzemelerinden bir tanesi, teraryum. Evlerinde biraz doğa esintisi bulundurmak isteyen ya da doğa özlemi çeken herkes için mutlaka ve mutlaka edinilmesi gereken bir muhteşem bir görsel.

PAYLAŞ TWEET
6 Ekim 2017
122

Demir Açısından Zengin Et Kaynaklı Besinler

Demir elementi vücudumuzun olmazsa olmazı. Demir elementinin eksik olması başta kansızlık olmak üzere, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Demir elementini besinler yoluyla vücuda almak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
23 Temmuz 2017
59

Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar zamanla çeşitli nedenlerden dolayı dökülüp seyrekleşir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için ille de güzellik salonlarına gidip pahalı işlemler yapmanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız pratik ve son derece etkili yöntemlerle dilediğiniz gibi kaşlarını gürleştirebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
16 Temmuz 2017
107