Yeni Doktorumuz Google

Bilim ve Teknoloji 22 Mart 2015

Google‘a sor söylesin diye bir espri vardı bir zamanlar. Hatta yanlış hatırlamıyorsam bir şarkının da sözüydü. Biz bunu her ne kadar espri olarak algılasak da yapılan araştırmalarda bunun espri değil gerçek olduğu ortaya çıktı. İnternetin hayatınızı girmesi ile birlikte her şeyi Google’a danışır olduk. Sağlık, kültür,ekonomi,haberler vs. her şey Google da mevcut. Yapılan bir araştırmada, Google de yapılan her 20 araştırmadan bir tanesinin sağlık konuları üzerine olduğu tespit edilmiş. Google de hemen bu durumla ilgili harekete geçip, sağlık alanında daha fazla ve daha zengin içerik gösterme uygulamasını hayata geçirdi. Kullanıcıların sağlık konularında daha fazla ve daha güvenilir içeriğe ulaşmasını amaçlayan Google sağlık alanında uzman olan bir ekip kurarak daha doğru bilgileri içeren siteleri ön plana çıkarmayı hedefliyor. Google de sağlık ekibi kurulmasının amacı, kullanıcıların daha güvenilir bilgilere ulaşmasını sağlamak. Çünkü internette, çok sayıda sağlık konulu site mevcut ve takdir edersiniz ki, hepsinde güvenilir ya da doğru bilgilerin bulunması mümkün değil.

Google Sağlık Ekibi

doktor_google

Google dünyanın en büyük arama motorlarından bir tanesi. Hal böyle olunca da yapılan aramaların büyük bir çoğunluğu Google den yapılıyor. Yapılan her 20 aramadan bir tanesi de sağlık konuları üzerine. Google de bu aramalar için özel bir sağlık ekibi kuruldu. Bu ekip, sitelerdeki sağlık bilgilerinden en doğru olanları tespit edip, daha çok kullanıcıya ulaşmasında aracılık yapacak. Uzman bir kadrodan oluşan sağlık ekibi, aynı zamanda eğitmen rolü de üstlenecek. Fakat Google yetkililerinin özellikle uyarıda bulunduğu bir konuyu da sizlere hatırlatalım. Google de sağlık ekibi kurulması tek başına bir referans oluşturmayacak. Google de sağlık ekibinin oluşturulmasının amacı, kullanıcıların daha sağlıklı ve güvenilir bilgilere ulaşmasını sağlamak. Söz konusu sağlık hizmeti, öncelikle ADB ve İngilterede İngilizce olarak hizmete girecek. Google ilerleyen dönemlerde de dil seçeneği çoğaltarak tüm kullanıcılara hizmet vermeyi hedefliyor. Uygulamanın Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise net bir tarih belli değil.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeni Doktorumuz Google” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar