Yeni Yıl Patiği Yapımı

El İşi Göz Nuru 28 Aralık 2016

Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı günler programında yayınlanan el işi örneklerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.  bilgituru.com ailesi olarak siz sevgili okurlarımız için, pratik ve faydalı bilgiler sunmak için çalışıyoruz. El emeği göz nuru köşemizde sizlerin oldukça ilgisini çekiyor. Makalemizin bu bölümünde yine sizler için yapması çok keyifli, sevdikleriniz için ise farklı ve eğlenceli bir hediye önerisinde bulunmak istiyoruz. Yeni yıl Patiği..Yılbaşına çok az bir zaman kaldı.. Yeni yıla eğlenerek ve güzel girmek isteyen okurlarımız için yeni yıl patiği önerisinde bulunmak istiyoruz. Kısa sürede yapabileceğiniz yılbaşı patiği, aileniz ve sevdikleriniz için de hoş bir sürpriz olacaktır diye düşünüyoruz.. Deryalı Günler yeni yıl patiği konusunda bir öneride bulunmuştu. Biz de sizlere Derya Baykal Yeni Yıl patiği yapımı nasıldır konusunu anlatacağız..
Derya Baykal Yeni Yıl Patiği,Deryalı Günler Yeniyıl Patiği,Yeni Yıl Patiği Yapımı,Yılbaşı Patiği,Yılbaşı Patiği Yapımı

derya_baykal_yeniyil_patigiYılbaşı Patiği Nasıl Yapılır ?

  • İpi işaret parmağınızın etrafında 2-3 kere dolayın. Oluşan halkanın içine 10 tane sık iğne doldurun.
  • İpin ucundan çekerek halkanın iyice kapanmasını sağlayın.
  • Sık iğneyi hiç artırmadan 6.cm olana kadar örün.bu uzun kısım noel babanın şapka kısmını oluşturacak)
  • Daha sonra her yuvaya 2 sefer batarak işlmke sayısını 20 ye çıkartıyoruz.
  • sonra yine artırmaya devam ediyoruz.bu artırma işlemini ayağınıza ölçerek ayarlayabilirsiniz.
  • bu kısım 16 cm. sık iğne örülecek. 16 cm ördikten sonra örgüyü ortalayıp iki kısma ayırıyoruz. bundan itibaren ikili tarabzan örerek örgüye devam ediyoruz.bu kısım da 9 sıra olacak.
  • ten rengi iple yuvarlak şekilde sık iğne örgüsü yaparak yüz kısmını örüyoruz.
  • yüz kısmının kenarına 1 sıra beyaz iple sık iğne yapıyoruz.yine beyaz iple çene kısmına gelecek yere sakal yapıyıruz. göz ve ağız kısmını işlerek yapın.yine beyaz iple şapkasının üst kısmı olacak bir parça örüyoruz.
  • dikerken yüzünün altına biraz elyaf doldurarak dikin.Derya Baykal Yeni Yıl Patiği,Deryalı Günler Yeniyıl Patiği,Yeni Yıl Patiği Yapımı,Yılbaşı Patiği,Yılbaşı Patiği Yapımı
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeni Yıl Patiği Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Teraryum Yapımı

Evde Teraryum Yapımı

6 Ekim 2017
195

Sponsor Bağlantılar