Yepyeni ve Aykırı Meslek Fikirleri

Devir değişti artık. Eskiden doktorluk, avukatlık, öğretmenlik gibi bilindik ve herkesin olmak istediği meslekler vardı. Ama şimdi durum değişti. Yepyeni ve aykırı meslek dalları ortaya çıktı.Gelişen teknoloji ile birlikte, artan rekabet ortamın iş bulmanın çok zor olduğu bir dönemdeyiz. Ama elbette demokraside çareler tükenmiyor. İş yok ise, yeni iş alanları yaratıp yola devam etmek gerekiyor. Malum dünya ekonomisi de iş alanları da bir daralıyor bir genişliyor. Bu durumda kendimizi kurtaracak ve yeni gelen nesle örek olacak iş kolları açmak gerekiyor. Bu gün size keyifli ve eğlenceli bir konu sunmak istedim.

Yepyeni Sıra Dışı Meslekler

en_yeni_meslekler

Eski zamanlarda reklamcılık sektörü yoktu. Öncelikle ise reklamcılıkla başlandı. Ardından reklam yazarları ortaya çıktı. Son olarak da grafik tasarımcıları ortaya çıktı ve 3 farklı meslek dalı gelişmiş oldu. Şimdi sıkı durun bunlar alışılagelmiş meslekler. Gelişen teknoloji ve yaratıcılığın artması ile ortaya öyle meslekler çıktı ki, şaşırıp kalacaksınız. Böyle meslek mi olur diyeceksiniz. Ama neden olmasın belki ileride sizden biri, bir yakınınız veya bir arkadaşınız bu mesleklerden bir tanesini tercih edebilir kim bilir.

Ağlamacılık

en_popüler_meslekler

Böyle bir meslek olabilir mi ? Ama evet var işte. Ağlamacılık mesleğinde olan kişiler, cenazelerde ve taziyelerde gidip ağlıyorlar. Bunun karşılığında da ücret alıyorlar. Eğer giderek insanların yalnızlaştığı ve çocuk yapmaktan vazgeçtiği bir dünyada olduğumuzu düşünürsek, bence geleceğin meslekleri arasında yer alabilir.

Stres Koçu

stres_kocu

Bu kişiler para karşılığı dayak yiyor. Ve kişilerin stresini bir şekilde atmasını sağlıyor. Daha neler duyacağız ve göreceğiz bakalım. Bunun gibi daha pek çok sıra dışı örnek vardır eminim. Bir kaç meslek dalı da ben uydurayım belki tutar.

Aşk Elektrikçisi

elektrik_alamadim

Hemen hemen her kanalda evlilik programı var. Buraya katılanların en büyük sorunu da karşısındaki insandan elektrik almak ya da almamak. Burada maksat, mantıken birbirine uygun olduğunu düşünen çiftlerin birbirinden elektrik almasını sağlamak. Düşündüğünüz gibi çöpçatanlık değil..

Kedi Kiralama Uzmanı

kedi_kiralama_rent_a_cat

Günümüzdeki araç kiralama işinin bir benzeri. Kedi kiralama işi. Sokaklarda ve barınaklarda pek çok sahipsiz kedi varken, kedi bakmak isteyen ya da kedi ile yaşamanın nasıl olduğunu görmek isteyenler için muhteşem bir fikir. Bu sayede kediler için de çok büyük bir iyilik yapılmış olur.

Okey dördüncüsü ve Kaleci

okeye_dorduncu_hali_saha_kalecisi

Okey oynayanların büyük sıkıntısı var. Bir türlü okeye dördüncü bulunamıyor. Ya da halı saha maçı yapacaklar. Tek eksik olan kaleci. Bu meslek dalını seçen kişiler asla boş kalmazlar. Kahvenin ya da halı sahanın kenarında dolaşıp kendi reklamlarını yapmaları yeterli olacaktır.

Seyyar Dedikoducu

dedikoducu

Malum hemen hemen herkes dedikodu sever. Mahalle aralarında dolaşarak, günlere giderek, minibüslerde seyahat edilerek yapılacak çok eğlenceli bir iş. Üstüne de paranızı aldınız mı tadından yenmez..

Teknoloji İle Birlikte Yok Olan Meslekler

En Çok Kazandıran Meslekler Hangileri ?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yepyeni ve Aykırı Meslek Fikirleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar