Yılbaşında Mutluluk Diyarı Norveç’e Gitmeniz İçin 6 Geçerli Sebep

Gezelim Görelim 19 Aralık 2016

Yıl başında yurt dışı tatili yapmak isteyen okurlarım için, muhteşem bir önerim olacak. Yılbaşı tatili için mutluluk diyarı Norveç, çok çok güzel bir seçim ve muhteşem bir deneyim olacaktır. Baş döndüren mimarisi, refah seviyesi, doğal güzellikleri, evleri ve insanları ile Norveç’e aşık olacaksınız desem abartmış olmam. Bütün saydığım özellikler Norveç’te fazlasıyla mevcut. Sizde hem doğal güzellikleri hem de muhteşem bir yıl başı tatilini birleştirmek isterseniz, Norveç’e gidin derim. Bu arada Norveç’e  gittiğinizde, doğanın harika ışık oyunu olan Kuzey ışıklarını izlemeyi de unutmayın. Kuzey ışıklarına bayılacaksınız. Şimdi sizlere Yılbaşı Tatilinde Norveçe gitmaniz için çok geçerli nedenler anlatacağım.

Sakin ve Huzurlu

norvec

aksiyon arıyorsanız Norveç’in fiyorlarının uç kısımlarına gitmelisiniz. Ama onun dışında, Norveç, son derece sakin ve huzurlu bir ülke. Üstelik Norveç’te suç oranı oldukça düşük. Bu sebeple de büyük şehirleri son derece güvenli. Sakin, huzurlu, özgür ve hoş görülü bir ülke.

Tam Anlamıyla Mimari Cenneti

norvec_mimarisi

Norveç’e gittiğinizde göreceksiniz ki; Norveç mimarisi adeta masallardan esinlenmiş gibi. Eski çiftlik evleri, tuğladan yapılmış üçgen çatılı evler, antik yollar, kiliseler, köyleri ile tam anlamıyla mimari bir şaheser.

Eşsiz Doğası

norvec_dogal_guzellikleri

Norveç’teki yemyeşil kentler ve aklınızı başınızdan alacak fiyortlar tam anlamıyla görülmeye değer. Hem duru, hem de çarpıcı doğal güzellikleri bile bu ülkeye gitmeniz için başlıca bir sebep olabilir. Dünyanın en uzun fiyortu olan Sognefjord ve Unesco’nun Dünya Mirası listesine aldığı Naroyfjord da Norveç’te ve kesinlikle görülmeye değer.

Disney Kahramanlarının Evleri Gibi

norvecteki_satolar

Norveç, tam da film yapımcıları için ilham kaynağı olabilecek bir yer. Disney filmlerinin kahramanlarına ait evler gibi, şatolar, katedraller, kiliseler Norveç’te istemediğiniz kadar çok. Norveç’te mutlaka görmeniz gereken bir yer de Norveç Kraliyet Sarayı. Norveç Kraliyet Sarayını gezerken, kendinizi Karlar Ülkesi Filminde hissedeceksiniz.

Buzdan Oteller

norvecteki_buzdan_oteller

Buzdan otelleri, bazı filmlerde görmüştüm ama, gerçek olduğunu düşünmemiştim. Norveç’teki buzdan oteller de, sanki bir masalı yaşıyormuş gibi hissettirecek türden. Norveç’teki buzdan oteller, uluslararası heykeltıraşlar tarafından yapılmış. Buzdan otelde sıcak kalabilmeniz için, uyku tulumları, kar safarisi, Ren geyikleri. Rüya gibi bir yılbaşı tatili için ideal..

Kuzey Işıkları

norvec_kuzey_isikleri

Yılbaşı tatilini yurt dışında geçirmek isteyip de Norveç’e gidenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa olayı. Kuzey ışıkları. Kuzey ışıklarının dansını izlerken bambaşka bir diyara doğru yolculuk yapacaksınız. Ve bu anları hayatınızın sonuna kadar unutamayacaksınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yılbaşında Mutluluk Diyarı Norveç’e Gitmeniz İçin 6 Geçerli Sebep” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar