Yüksek Topuklu Ayakkabı Hasarından Ayakları Korumak İçin Öneriler

Ayakkabı 18 Şubat 2017

Yüksek topuklu ayakkabı giymeye kadınlar bayılıyor malum. Ama bazı zamanlarda yüksek topuklu ayakkabılar ayaklara zarar verebiliyor. Ayakları yorup kişinin rahatsızlık duymasına neden oluyor. Bu gün sizlere çok kolay uygulanabilir önerilerle yüksek topuklu ayakkabıların zararlarından korunmak için bazı uygulamalardan bahsedeceğim.

topuklu_ayakkabi

  • Topuklu ayakkabı seçerken, ayağınıza en iyi uyan tabanlara sahip topuklu ayakkabıları seçin.
  • Topuklu ayakkabı seçerken, yüksek topuklar nedeni ile ayağınızın ne kadar öne kaydığına dikkat edin. Eğer ayakkabıyı giydiğinizde topuğunuzun arkasında işaret parmağının sığacağı kadar boşluk kalıyorsa, ayaklarınız çok öne kaymış ve ayakkabı ayağınıza tam uymamış demektir.
  • Topuklu ayakkabı giydiğinizde ayak tabanında ağrı oluyorsa, ayakkabının içine tam ortopedik tabanlık yerleştirmenizde fayda var.

topuklu_ayakkabi_almak

  • Eğer topuklu ayakkabı ile çok uzun süreler ayakta kalmanız gerekiyorsa, ayakkabının ön tarafına silikon yastıklar koymanız rahat etmenizi sağlayacaktır.
  • Aldığınız topuklu ayakkabının topukları ne kadar kalın ise, o kadar rahat denge sağlayabilirsiniz. Bu sayede vücut yükü, ayaklar üzerinde daha eşit şekilde dağılacaktır.
  • Her gün farklı yükseklikte topuklu ayakkabı giymek, ayaklarınızın ve dolayısıyla sizin daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

topuklu_ayakkabi_almanin_puf_noktalari

  • Hafif öne doğru eğimli topuklu ayakkabılar daha az ağrıya neden olur.
  • Topuklu ayakkabıdan dolayı, parmaklarda nasır oluşumunu önlemek için parmakları açıkta bırakan topuklu ayakkabı modellerini tercih etmenizde fayda vardır.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüksek Topuklu Ayakkabı Hasarından Ayakları Korumak İçin Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar