Yüzünüzü Kesinlikle Bu Şekilde Yıkamayın!!

Gezelim Görelim 2 Aralık 2016

Cilt bakımının ilk adımı, yüz yıkamaktır. bu konuda hepimiz hem fikiriz sanırım.  Üstelik cilt bakımına erken yaşlardan itibaren değil,  bebeklik dönemlerinden itibaren başlamak gerekir. Yüz yıkamak her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de aslında durum düşündüğümüz kadar basit değil. O kadar emek verdiğiniz ve adeta bebek gibi baktığınız cildiniz, yanış yüz yıkama hareketleri nedeni ile hasar alır ve tüm emekleriniz boşa gider. Yüz yıkama işlemi, cildimizi derinlemesine temizlediği gibi, ölü hücrelerin bir kısmının da atılmasını sağlar. Böylece temiz bir cilde kullandığınız cilt bakım ürünlerini cildinize daha fazla nüfuz edecektir.

Cilt Bakımının En Önemli Unsuru Doğru Yüz Yıkamadır

cilt_bakimi

Pırıl pırıl ve sağlıklı bir cildin ilk adımı yüzünüzü doğru şekilde yıkamanızdır.  Peki yüzün doğru bir şekilde yıkanması nasıl olmalıdır ? Yüz yıkaması ılık su ile yapılmalıdır. Sıcak su cildinizi kurutur. Soğuk su ise ciltteki kirin arınmasını engeller. Kirler düzenli şekilde temizlenmez ise cilt gözenekleri tıkanır ve akne sivilce problemleri ortaya çıkar. Yüzünüzü yıkamadan önce ellerinizi güzelce sabunlayın. ayrıca cildinize kullandığınız sabunun cilt tipine uygun olmasına özen gösterin.

Doğru Yüz Yıkama Şekli Nedir ?

dogru_yuz_yikama

Ellerinizi sabunlayıp duruladıktan sonra, cildinizi ılık su ile ıslatın. Elinizi yenden sabunla köpürtün ve köpüğü cildinize güzelce yayın. Yumuşak hareketlerle cildinize masaj yapın. Alın, dudak kenarları ve burun kenarlarını hassas bölgeler olduğunu unutmayın. Cildinize 1-2 dakika dairesel hareketlerle masaj yaptıktan sonra bol ılık su ile durulayın. Temiz bir yüz havlusu ile yavaş bir şekilde cildinizi kurulayın. İşte hepsi bu kadar.

Yüz Yıkama Sırasında Yapılan Yanlışlar

yuz_yikamada_yapilan_yanlislar

  • Yüzünüzü sık sık yıkamak iyi değildir. Belli zamanlarda cilt kendi yağı ile beslenmelidir. Eğer yüzünüzü sık sık yıkarsanız cildin doğal yağı kaybolacağı için cildiniz hızla kuruyacaktır. Bu da erken yaşta bol miktarda kırışıklık anlamına gelir.
  • Eğer klimalı bir ortamda bulunuyorsanız, gün içinde 3-4 defa nemlendirici krem kullanmanızda fayda var. Çünkü, klima cildi kurutan önemli etkenlerden bir tanesidir.
  • Cilt tipinize uygun bir sabun seçmeniz çok önemlidir. Ayrıca dinlenmiş ve klorsuz bir su da cilt için en güzel toniklerden bir tanesidir.
  • Cilt bakımındaki bir diğer önemli unsur ise, yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemektir. Eğer makyaj temizleyiciniz veya nemlendirici kreminiz bitmiş ise, acı badem sütünden yardım alabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüzünüzü Kesinlikle Bu Şekilde Yıkamayın!!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar