Zeytinyağı Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Zeytinyağı bilinen en sağlıklı bitkisel yağların başında yer alıyor. Fakat zeytinyağı seçerken damak zekinizin yanı sıra, bazı teknik ayrıntılara da dikkat etmeniz gerekli. Çünkü damak zevkiniz zeytinyağının kalitesi konusunda sizleri yanıltabilir. Bu gün sizlere zeytinyağı seçerken dikkat edilmesi gereken teknik hususlar hakkında detaylı bilgiler sunacağım.

Zeytinyağı Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

zeytinyagi_alirken_nelere_dikkat_etmek_gerekir

  • Doğal yöntemlerle üretilmiş olan zeytinyağını tercih edin. Satın aldığınız yerlerde zeytinyağının kesinlikle doğal olduğu söylense de bazı zamanlarda bu doğru olmayabiliyor.
  • Zeytinyağı alacağınız zaman sadece rengine bakarak karar vermeyin. Çünkü bazı üreticiler gıda boyası kullanarak zeytinyağını renklendirebiliyorlar.
  • Zeytinyağı alırken aromasına dikkat etmeniz gerekir. Yağı kokladığınızda kesinlikle zeytin kokusunu almanız gerekli. Zeytinyağı gerçekten soğuk sıkım ise, çim kokusunu da alabilirsiniz.

zeytinyagi_alirken

  • Taze zeytinyağı tüketmek için her sezon yeni zeytinyağı almanız gerekir. Saklama koşulları da elbette son derece önemli. Yağ ışık almayan bir yerde koyu renkli cam şişede muhafaza edilmelidir.
  • Zeytinyağı alırken mutlaka tadına bakın. İçtiğiniz zeytinyağı gerçek ve kaliteli ise, içtiğinizde boğazınızı yakacaktır. Bu yakıcılık, zeytinyağını çok daha değerli kılmaktadır.
  • Saf zeytinyağı buzdolabına konulduğunda donar.Ancak Zeytinyağını buzdolabında saklamayın, güneş ve rutubet almayan bir yerde koyu renkli cam şişlerde saklayın.

Yıpranmış Saçlar İçin Zeytinyağı Maskeleri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Zeytinyağı Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar